צור קשרלקביעת פגישה אישית
דף הביתמאמריםאומגה 3 לילדים

אומגה 3 לילדים

פורסם: 03/04/2013
מאת: מערכת האתר

לאחרונה פורסמו כתבות, מאמרים ומחקרים שונים (1,2,) אשר בדקו את הקשר בין צריכת אומגה 3 להיבטים שונים בהתפתחות הילד. אומגה 3 היא חומצת שומן שמקורה מן החי. חומצות השומן נחלקות לחומצות שומן רוויות, חומצות שומן חד בלתי רוויות וחומצות שומן רב בלתי רוויות. חומצות השומן אומגה 3 שייכת לסוג האחרון.

בעבר האמינו שכל סוג של שומן אינו בריא והוא משמש רק מאגר של אנרגיה. בהמשך הסתבר, שישנם סוגי שומן וחומצות שומן שהם בעלי חשיבות בריאותית, ביניהן אומגה 3 ואומגה 6. חומצת השומן אומגה 6 מתקבלת בעיקר משמנים מן הצומח וחומצת השומן אומגה 3 משמנים מהחי, בעיקר דגי מים קרים ועמוקים (סרדינים, מקרל, סלמון, סול ובקלה) ובזרעי פשתה. ראוי לציין, שחומצות שומן אלו אינן מיוצרות באופן טבעי בגוף האדם.

על פי מחקר (4) שביצע סקירת ספרות רפואית בדבר השפעת אומגה 3 על הפחתת הסיכון למחלות לב, נמצא כי אין השפעה ברורה שלה על הפחתת סיכון ללקות במחלת לב או סרטן. לעומת זאת, מחקר אחר שמרכז נתונים מחקריים (5) מצא, כי אומגה 3 מסייעת בהפחתת שיעור תמותה עקב מחלות לב, בשיפור התפתחות עצבית אצל תינוקות ובהורדת לחץ דם בגיל מבוגר.

מפרסומים שראו אור בעת האחרונה בעיתונות היומית ואשר עסקו בנושא ההשפעה של חסר באומגה 3 על התפתחות הילד עולה, כי לפנינו מעין תרופת פלא חדשה/ישנה לטיפול ולמניעה של ליקויים התפתחותיים, העשויה להביא לפתרון חלק נכבד מהקשיים עימם מתמודדים הורים, ילדים ואנשי טיפול.


מחקר (בתוך 6) שנערך בבריטניה במשך 15 שנה קובע שאימהות שצרכו חומצת שומן מסוג אומגה 3 בתקופת ההיריון הביאו לעולם ילדים אינטליגנטים יותר ובעלי כישורים טובים יותר, משמעותית, בתחומים שונים. המחקר נערך על ידי פרופ' ג'ין גולדינג מאוניברסיטת בריסטול, במשך 15 שנים, במהלכן נבדקו 14,000 נשים הרות. נעשתה בדיקה של נתוני התזונה שלהן בהריון ולאחר מכן בוצע מעקב אחר התפתחותם של הילדים, שכלל גם מבחני אינטליגנציה.פרופ' גולדין ביקש לבדוק במחקרו מהם הגורמים הגנטיים והסביבתיים שמחוללים מחלות בקרב ילדים. הוא בדק את השפעת תזונת אם על היילוד והתמקד באומגה 3.

הממצאים המשמעותיים של המחקר היו שמנת המשכל והיכולת המילולית של ילדי אימהות שנטלו כמות קטנה מאוד של אומגה 3 נמוכה ב-6 נקודות מהממוצע. לעומת זאת, ילדי האימהות אשר נטלו אומגה 3 בעת ההריון הראו יתרונות בתחומי המוטוריקה העדינה, הקואורדינציה, קשר עין יד, וכן בתחומי השפה..

ממצא משמעותי נוסף היה שצריכה נמוכה של אומגה 3 בהריון גורמת לקשיים ניכרים ביכולתם של הילדים לפתח קשרים חברתיים.

במחקר שפורסם ב- 2003 בעיתון ה-PEDIATRICS (2) דווח על 340 נשים הרות שחולקו לשתי קבוצות, קבוצת המחקר קיבלה בהריון ובזמן ההנקה (לפחות שלושה חודשים) שמן דגים וקבוצת הביקורת שמן תירס. בגיל 4 נבדקה מנת המשכל של 90 ילדים ונמצא כי מנת המשכל של ילדי הקבוצה שקיבלה שמן דגים גבוהה יותר מילדי הקבוצה השנייה (106 לעומת 102 – לא משמעותי מבחינה סטטיסטית). כמו כן, נמצא כי ילדים אלה הראו ממוצע גדול יותר של היקף הקודקוד בלידה ועוד נמצא כי ילדים הנולדים עם גירעון ב-DHA (docosahexaenoic acid – הרכיב הפעיל באומגה 3), חשופים יותר ל-ADHD ולדימוי עצמי נמוך (לא צוין האם החוקרים עשו ניקוי נתונים סטטיסטי לשלול גורמים מקבילים מכיוון שילדים עם ADHD יכול להיות שיסבלו מדימוי עצמי נמוך ממילא).

במחקר נוסף שפורסם ב-2005 (1) ועסק בקשר בין צריכת אומגה 3 לבין שיפור מוטורי בילדים עם DCD (developmental coordination disorder) עלו ממצאים מעניינים דווקא לגבי לקויות למידה ו-ADHD. מדובר במחקר מבוקר שנערך בהשתתפות 117 ילדים עם DCD בגילאים 5-12, שקיבלו תוסף אומגה 3 + אומגה 6, או פלסבו (שמן זית), למשך שלושה חודשים. לא היו ממצאים לגבי שיפור ביכולות מוטוריות, אך נצפה שיפור משמעותי ביכולות הקריאה (80% לעומת 28% בקבוצת הפלסבו), ביכולות האיות (55% לעומת 10% בקבוצת הפלסבו). כן נצפה שיפור משמעותי ומובהק בסימפטומים ההתנהגותיים הקשורים ל-ADHD .פנינו לד"ר אילן דלאל, רופא ילדים בכיר בבית החולים וולפסון בחולון, עם המאמרים הנדונים וביקשנו את חוות דעתו. לדבריו: "הממצאים אכן מעוררים מחשבה אך חשוב להדגיש שהתוצאות מבוססות על מספר יחסית קטן של ילדים ולכן יש צורך במחקרים נוספים שיעקבו אחרי מספר גדול יותר של ילדים ולמשך זמן ארוך יותר כדי להגיע למסקנות חד משמעיות".


לא, עדיין לא נמצאה תרופת הפלא, שתאפשר לנו להביא אל העולם ילדים חברותיים, מוכשרים ונטולי קשיים התפתחותיים וחשוב לא פחות, בעלי אינטליגנציה מולדת גבוהה מן הממוצע לא ניתן להתעלם מן הממצאים של המחקרים המורים על הטבה סימפטומאטית משמעותית בתחום ההתנהגותי וכן על רמת הישגים גבוהה במידה מסוימת אצל ילדים לאימהות שנטלו אומגה 3 בהריון ובתקופת ההנקה. עם זאת, יש לשים לב כי אצל חוקרים שונים נמצאו ממצאים מנוגדים בקשר להשפעה של אומגה 3 על מצבי בריאות שונים.

אכן חשוב להמשיך לחקור ולבחון את הקשר בין צריכת אומגה 3 ותזונה בכלל, לבין התפתחות הילד. חשוב לבדוק אלמנט נוסף שלא דובר עליו והוא רמת הכספית בתוספי המזון מסוג אומגה 3. ה-FDA (3) יצא בהמלצה לנשים הרות, לאלה המתכוונות להרות, לנשים מיניקות ולילדים שלא לצרוך דגי מעמקים עקב הימצאות כספית בריכוז גבוה שעלולה לגרום לפגיעה מוחית אצל תינוקות.