צור קשרלקביעת פגישה אישית
דף הביתקטנטיפיםחיסכון לילדים

חיסכון לילדים

פורסם: 27/05/2013
מאת: מערכת האתר

מי מאתנו לא אמר לעצמו "כשיהיו לי ילדים אני אדאג שיהיה להם הכל"? תמיד חלמנו על הרגע הזה, הרגע בו דור ההמשך שלנו יצא אל אוויר העולם ואנחנו נוודא שלא יחסר לו דבר. וכשהגיע הרגע והפכנו להורים, השקענו ברך הנולד את מירב הכוחות שהצלחנו לגייס; התעוררנו באמצע הלילה כדי להחליף חיתולים, כדי להאכיל או סתם כדי לוודא שהכל בסדר. רצינו לתת לילדינו יותר ממה שאנו קיבלנו בילדותנו – יותר צעצועים, יותר זמן משותף, יותר טיולים, יותר מהכל! נדמה שאנו תמיד מנסים לדאוג לכל הצרכים של הקטנים שלנו, להקיף אותם בכל מה שהם צריכים כאן ועכשיו. המטרה שלנו כהורים היא מטרה ברורה – אנו רוצים עתיד טוב לילדינו. ובכן, על מנת שלידינו אכן יהיה עתיד טוב יותר, יש דבר אחד חשוב במיוחד שאנו ההורים יכולים לעשות בהווה על מנת לשנות את עתידם: חיסכון לילדים.

הזמנים משתנים ומציאות חייהם של ילדינו שונה לחלוטין מן המציאות שהיתה לנו בילדותנו. הכל מהיר יותר, הכל מתקדם יותר והכל משתנה בקליק. גם אם היינו רוצים, לא היינו יכולים להחזיר את הגלגל לאחור ולשנות את סביבת חייהם של הילדים לסביבה שהיתה לנו. ערכם של מוצרים שונה מבעבר, דרישות שוק העבודה שונות, הדרישות הפדגוגיות שונות וכן, הדרישות לרכישת דירה. על ידי פתיחת תכנית חיסכון לילדים שלנו, נוכל לדאוג, אפילו על ידי הפרשת סכום זעום בכל חודש, שלילדינו יהיה עתיד קל יותר ונקודת הפתיחה שלהם תהיה מתקדמת יותר משל אלה שלא עשו כן. על ידי צעד אחד קטן נוכל לחולל בעתיד ילדינו שינוי גדול וככל שנקדים לעשות זאת, כך נשפר את עתידם באופן שבו דלתות רבות יותר יהיו זמינות להם בלא קושי.

כשהיינו ילדים אהבנו כסף, התלהבנו מן הרעיון שגם אנחנו יכולים להיות הבעלים של אותם מטבעות אשר יעניקו לנו את הכוח לרכוש את הבובה שאנחנו כל כך רוצים, את המדבקות שכולם משחקים בהן בהפסקה, או אפילו סתם לצורך צבירת הכסף. היתה לנו קופת חזיר או כל חיה אחרת, אחרים בנו קופסא מעץ או השתמשו בפחית משומשת. כאמור, הזמנים השתנו, הכל השתכלל וכך… גם הדרך לחסוך כסף. דמיינו לעצמכם שאותה קופת חזיר היתה יכולה "להשמין" ולהגדיל את תכולתה. פתיחת תכנית חיסכון לילדים כבר מרגע לידתם תעניק לכם ערובה לעתיד טוב יותר לילדיכם, כיוון שהכסף שלכם, או נכון יותר לומר – שלהם, הופך במהלך השנים לעוד כסף. כשילדיכם יגיעו לגיל בו הם ירצו לדאוג לעתידם, תוכלו אתם כהורים להיות רגועים יותר ולהעניק לילדיכם את המתנה אשר תהפוך את חייהם לפשוטים בהרבה.

כשהיינו צעירים הבטחנו שכשיהיו לנו ילדים נדאג שיהיה להם הכל. כעת, כשאנו כבר הורים, נוכל לוודא, על ידי פתיחת תכנית חיסכון לילדינו, כי את ההבטחה הזו נצליח גם לקיים.