ייעוץ לגיל הרך

ליווי התפתחותימרכז ניצנים  הוא בית לגיל הרך . הוא כולל קליניקה יפה ,מחודשת ונוחה וסטודיו חדש ומאובזר שבמסגרתו מתקיימת פעילות להורים אחרי לידה, להורים בכלל ולמנהלות גנים פרטיים.

המרכז מציע שירותי יעוץ בכל הקשור לתחומי הגיל הרך,כאשר הכוונה היא בעיקר לגילאי לידה עד שלוש שנים. בחלק מהפעילויות ההתייחסות היא עד גיל שש שנים, וישנם סוגיות המקבלות מענה גם בגילאים בוגרים יותר.

 עיקר פעילותו של המרכז  היא בהדרכת הורים לילדים בראשית חייהם. ההדרכה נעשית על פי שיטת המיקוד המצבי ונותנת שיטות להורות מעשית ומוצלחת. הדרכת הורים נעשית בקליניקה החדישה והנוחה במרכז עצמו או לחלופין  באמצעות ביקור בבית המשפחה לנוחות ההורים וכדי להבין טוב יותר את הסביבה הטבעית בה גדל הילד.

בנוסף, המרכז נותן שירותי הדרכה ולימוד במערכות שונות כמו: ארגונים שונים הדואגים לרווחת העובד הצעיר שלהם,גופים  המעוניינים בבניית פרויקטים ייחודיים בתחום הגיל הרך, בניית ועדות היגוי כלל עירונית לגיל הרך,הרצאות וקורסים במכללות למטפלות,סייעות וגננות  ועוד…

הייעוץ לגיל הרך מיושם גם במסגרת שירותי הבריאות השונים , כהרצאות ערב ללקוחות שהם הורים צעירים או במסגרת סדנאות לקבוצות הורים בחופשת לידה.

כמו כן ניתנים שירותי הייעוץ לגננות בגנים פרטיים החל משלב הקמת הגן, בהקשר לעבודתן עם הילד, ההורים והצוות.

במסגרת בוקר של פינוק להורים אחרי לידה בחממה שלנו , מקבלים הורים הזקוקים לכך יעוץ ישיר ממנהלת המרכז, בתוך הקליניקה הצמודה לסטודיו.

ככלל, פעילות המרכז  בקליניקה וגם בסטודיו, מתנהלת באווירה ביתית, אישית נעימה ומזמינה.

כיצד הייעוץ מתבצע?

  • ביקורי בית בסביבתו הטבעית של הילד ולנוחות המשפחה.
  • הבנת הקשר הורה – ילד דרך משחק משותף.
  • ניתוח סיטואציות מחיי המשפחה. גם בוידאו.
  • בניית תכנית מותאמת יחודית לכל משפחה.
  • מתן כלים מתאימים להתמודדות עם קשיים בגידול הילדים לאורך השנים.
  • עזרה ביצירת אוירת עבודה מאפשרת ושיתופית, בין הגורמים המטפלים, לצורך קידום הילד.
  • שילוב גישות תיאורטיות שונות.