סדנת לווי התפתחותי

ככל שהילד יכיר את גופו טוב יותר כך הוא יפעל איתו בצורה הטובה ביותר.

קצב ההתפתחות המוטורית שונה מילד לילד, אך כל ילד עובר את אותו סדר בשלבי ההתפתחות.חשוב מאד שהתינוק יעבור את  שלבי ההתפתחות השונים. התפתחות מוטורית תקינה בשלבי החיים הראשונים מונעת הופעת לקויות וקשיים שונים בעתיד.

במסגרת הפעילות בחוג זה מפתחים ומגרים את המערכות המובילות את גופו של התינוק(מערכת ההצלבה, תפיסה מרחבית,המערכת הסנסומוטורית-תחושתית) ומלמדים את התינוק להיות מודע לכל איבריו, לקבל ביטחון בגופו, ולהניע אותו בצורה הטובה והקלה ביותר. מתרגלים את שלבי ההתפתחות בהתאם לשלב ההתפתחותי בו נמצא הילד.

ליווי התפתחותיבסדנא כל הורה מתרגל עם ילדו ומקבל לווי אישי. זהו חלון הזדמנויות נפלא להורה לזמן איכות עם ילדו, זוהי פעילות המחזקת את הקשר האינטימי בין התינוק להוריו. הסדנא תורמת גם לחיזוק הקשרים החברתיים של ההורה. כאן  נוצרת הזדמנות להורה להיפגש עם הורים נוספים,חלקם חדשים ,חלקם מנוסים ,ומתאפשרת אינטראקציה שבה משתפים וחולקים חוויות שונות ומידע רלוונטי.

הנושאים בסדנא מועברים דרך מגע ,דרך גירויים מוטוריים ותחושתיים ,על ידי שימוש באביזרים שונים, באמצעות משחק,שירים וריקודים ובאוירה כייפית ונעימה המותאמת לגיל התינוק ולשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא.

התינוק המשתתף בסדנא נהנה מפעילות תנועתית מעניינת ומאתגרת,מעידוד וחיזוק להצלחותיו.

חווית ההצלחה חיונית לביסוס הביטחון העצמי , ותורמת רבות להתפתחות תקינה .

הסדנא בת 5 מפגשים . אורך כל מפגש- 45 דקות. מתקיימת בימי ראשון בבוקר,בקבוצות קטנות המחולקות על פי גיל.

החוג בהנחיית קרן נגר, יועצת התפתחותית בוגרת שיטת צעד ראשון ושיטת ורדי.